Containerele pentru colectarea deșeurilor voluminoase. FOTO Primăria Constanța
Containerele speciale pentru colectarea deșeurilor voluminoase au fost amplasate luni, 1 august, în cartierul Poarta 6, în trei locații distincte: strada Brizei, lângă blocul OB 7, strada Zefirului și bulevardul 1 Mai.
Până la sfârșitul acestei săptămâni, constănțenii care locuiesc în această zonă se pot debarasa în mod corect și foarte ușor de deșeurile de mari dimensiuni.
Săptămâna viitoare, containerele speciale vor fi amplasate în cartierul CET.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Reprezentanţii Primăriei Constanța atrag atenția că depozitarea sau abandonarea pe domeniul public al municipiului Constanța a deșeurilor constituie contravenție și se sancționează conform normelor legale în vigoare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
La data de 11 octombrie, polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Constanța, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța, au efectuat 7 percheziții domiciliare, în județele Constanța și […]
Zilnic, peste 500 de lucrători ai MAI – jandarmi, polițiști, pompieri și polițiști de frontieră, împreună cu cei ai structurilor partenere de ordine și siguranță publică, precum și de poliție locală au fost la datorie, […]
Un comandant de navă, român, a trimis un memoriu președintelui României prin intermediul Sindicatului Liber al Navigatorilor, în încercarea de a-și găsi dreptatea. A fost acuzat și arestat pe nedrept, spune el, după ce echipajul […]
Be the first to comment