Din cauza unor avarii majore apărute pe rețeaua de transport, amplasate între căminul de branșament CB și căminul F14, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zonele Anda, KM 4-5, Poarta 6, Abator, Casa de Cultură, Tomis I, Tomis II, Centru și Peninsulă.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariilor.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Timp de mai bine de 20 de ani, dispensarul din satul constănțean Aliman, la care apelează atunci când au probleme de sănătate cei aproximativ 3000 de locuitori ai comunei Aliman, nu mai cunoscuse nicio lucrare […]
Luni, 14 octombrie, Biserica Ortodoxă o cinsteşte pe Sfânta Cuvioasă Parascheva, ocrotitoarea Moldovei, ale cărei moaşte se află la Catedrala Mitropolitană din Iaşi. Sfânta Cuvioasă Parascheva a trăit în prima jumătate a secolului al XI-lea […]
Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din orașul Ovidiu și din localitatea Mihail Kogălniceanu, RAJA S.A. va sista furnizarea apei luni – 22 aprilie 2024, în intervalul orar 08.00 […]
Be the first to comment