Echipele RAJA intervin marți, 2 august, pentru remedierea unei avarii interne pe rețeaua de energie electrică din incinta Stației de Repompare Cota 20 Ovidiu.
Fără curent, pompele de la nivelul stației nu pot asigura alimentarea cu apă, motiv pentru care în perioada în care se realizează remedierea avariei, 09.30 – 12.30, este oprită furnizarea apei potabile în localitățile Mihail Kogălniceanu, Culmea și Oituz.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Naționale de top din ierarhia mondială a baschetului 3×3 se vor reuni în acest weekend la Constanța pentru FIBA 3X3 Europe Cup Qualifier Constanța Romania 2021. Evenimentul, finanțat de către Primăria Municipiului Constanța și organizat […]
Cei care nu vor să taie brazii, dar în același timp apreciază carțile au ocazia să admire un pom de Crăciun cu totul special. Bradul Colorat este găzduit de City Hub Biblioteca Colorată, zona amenajată […]
O polițistă de doar 23 de ani și un motociclist de 41 de ani au ajuns la spital în dimineața de 9 iunie, în urma unui accident rutier. Bărbatul conducea o motocicletă și a dat […]
Be the first to comment