Din cauza unor avarii apărute marți, 12 iulie, în rețeaua de transport, amplasate pe strada Traian, respectiv la intersecția străzii Traian cu bulevardul 1 Decembrie 1918 din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în Centru și Peninsulă.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Mai sunt doar 9 zile până la cel mai așteptat eveniment muzical de pe o plajă din România, NEVERSEA. Fanii festivalului pot să își realizeze deja Check-in-ul și Top-Up Online, accesând site-ul neversea.com sau direct […]
Pompierii constănțeni au fost solicitați să intervină joi, 20 iulie, pentru a stinge un incendiu ce izbucnise într-o locuință situată pe strada București din comuna Valu lui Traian. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență […]
Un adolescent de 18 ani a furat o mașină și a plecat la plimbare prin Cobadin deși consumase alcool și nu deținea permis de conducere. Ei a reușit să fugă trei kilometri de polițiști și […]
Be the first to comment