Din cauza unei avarii apărută miercuri, 13 aprilie, în rețeaua de transport amplasată pe bulevardul 1 Decembrie 1918 din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zona Spitalului Municipal.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
AmFostAcolo.ro și Asociația Litoral Delta Dunării organizează, vineri, 21 aprilie, cea de a VI-a ediție a festivităților de premiere a unităților de vazare din Delta Dunării. Este vorba despre jucătorii din turism care au acumulat […]
Doi dintre sportivii secției de karate din cadrul Clubului Sportiv Ovidiu au fost convocați în lotul național al României și vor participa la Campionatul Mondial de Ashihara Karate de la București. La întrecere, găzduită de […]
În cursul zilei de 10 octombrie, polițiștii locali împreună cu lucrători ai firmei de salubrizare SC. Polaris M Holding au acționat pe Valea Portului în zona Poarta 5, în scopul igienizării zonei și menținerii unei […]
Be the first to comment