Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas) a comunicat în dimineața de 14 septembrie că înregistrează o avarie pe rețeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 40, 41, 63, 66, 69, 70. În consecința, în lipsa energiei termice, s-au oprit instalațiile RADET care asigură distribuția energiei termice în perimetrul: b-dul. 1 Decembrie, str. Traian, str. Mircea cel Bătrân, b-dul. Mamaia, str. I.G. Duca, b-dul. Ferdinand.
Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanta S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare.
Pentru relații suplimentare, abonații afectați sunt rugați să apeleze numărul de telefon 0241.585300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanta SA (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru remedierea unei avarii survenită la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 150 mm, de pe strada Oborului, din localitatea Nicolae Bălcescu, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile în […]
Președintele Consiliului Județean Constanța, Marius Horia Țuțuianu, a primit vizita unei delegații compusă din înalți oficiali ai Municipalității Shanghai. Delegația chineză a fost condusă de Li Chunping – Director al Diviziei Afacerilor Europene și Africane, […]
Joi, 4 februarie, la sediul Centrului Național de Instruire pentru Apărare Antiaeriană “General de brigadă Ion Bungescu” a avut loc ceremonia de trecere în rezervă a cinci ofițeri, maiștri militari și subofițeri și a doi […]
Be the first to comment