Președintele Consiliului Județean Constanța, Mihai Lupu, a fost invitatul jurnalistului Adrian Boioglu la CTnews TV.
Cu acest prilej, Mihai Lupu a fost confruntat cu câteva dintre promisiunile pe care le-a făcut în campania electorală din 2020 și a spus câte au fost duse la îndeplinire.
De asemenea, el a discutat despre relația pe care o are cu Asociația de Dezvoltare Durabilă, dar și despre anchetele penale care l-au vizat.
Mihai Lupu a dezvăluit și dacă mai rămâne în PNL în condițiile în care nu mai are susținerea partidului și din partea cui va candida la alegerile din acest an.
De acum ne vedem și pe CD TV – televiziunea digitală cu cea mai mare acoperire din Sud Estul României: Constanța, Tulcea, Ialomița și Călărași.
Cele mai bune emisiuni și reportaje sunt pe www.cdtv.ro
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Începând din această săptămână la antrenamentele de juniori ale clubului Farul participă doi jucători ucraineni. Potrivit reprezentanților Academiei Hagi, Roman Barhan și Dmitri Kutsenco au reușit să părăsească Ucraina alături de familiile lor în prima […]
Din grabă și neatenție, o tânără a provocat un accident rutier, intrând cu mașina pe care o conducea, în alta, care era condusă regulamentar, dar de un șofer beat. Două persoane au fost rănite, iar […]
În lipsa paznicilor, mai mulți turiști aflați în campingul GPM din Mamaia Nord au fost prădați în noaptea de 24 spre 25 iulie. Mai multe plângeri penale au fost făcute de către păgubiți, iar administratorul […]
Be the first to comment