Din cauza unor avarii apărute marți, 17 ianuarie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Cișmelei, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în zona Tomis Nord.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
De la intrarea în vigoare a Codului Portocaliu, prin SNUAU 112, s-au primit zeci de apeluri ce sesizează gospodarii sau case inundate dar și copaci căzuți pe carosabil. S-au anunțat autoritățile locale dar și echipaje […]
Din seara zilei de joi, 31 martie, de la ora 18.00, și până pe 2 aprilie, la ora 21.00, municipiul Constanța se află sub atenționare de Cod galben de vânt puternic. În intervalul menționat, vântul […]
Sute de sportivi din toată țara își dau întâlnire la competiția inițiată și organizată de Primăria Ovidiu în colaborare cu FRDS și un club de dans sportiv din Constanța.. Este vorba de „Concursul zonal de […]
Be the first to comment