Ziua Marinei este cel mai mare eveniment al sfârșitului de vară. Ediția din 2015 nu a fost cu nimic mai prejos față de cele anterioare. Președintele Klaus Iohannis și premierul Victor Ponta s-au lăsat așteptați, iar locul lor la microfon a fost luat de vicepremierul Gabriel Oprea și de ministrul Apărării Naționale, Mircea Dușa.
Cele două galerii de imagini au fost realizate de Ovidiu Oprea și Anca Ciornei. Am ales câteva dintre cele mai bune imagini care ilustrează frumusețea evenimentului, amploarea lui și curajul marinarilor militari români.
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Ziua Marinei 2015. FOTO Ovidiu Oprea
Militarii s-au pregatit pentri Ziua Armatei RomâneFOTO Ovidiu Oprea
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
JCI Constanța este în căutare de forțe noi, persoane ambițioase, implicate și cu dorință de schimbare pozitivă! JCI Constanța face parte din Junior Chamber International și, la nivel mondial, aderă la viziunea de a fi […]
Enel a comunicat în data de 9 noiembrie că înregistrează o avarie pe rețeaua care alimentează cu energie electrică punctul termic nr. 44 . În lipsa curentului electric s-au oprit instalațiile RADET care asigură […]
Vineri 10 mai, opt echipe din comunele României au luat startul la turneul final Cupa Satelor, prima ediție. Câștigătoarea competiției U13 organizate de FRF împreună cu AFIR și Asociațiile Județene de Fotbal va însoți echipa […]
Be the first to comment