Pasarela pietonală de la Poarta 2 a Portului Constanța a fost redeschisă. FOTO CN APMC SA
Reparațiile capitale realizate la pasarela pietonală de la Poarta 2 a Portului Constanța au fost finalizate. Aceasta a fost redeschisă pietonilor care intră sau ies din port pe la Poarta 2.
Potrivit CN Administrația Porturilor Maritime SA Constanța, valoarea totală a proiectului este de 5.901.257,25 lei (fără TVA), fiind asigurată din fonduri proprii ale companiei.
Pasarela este amplasată în incinta portului și traversează căile ferate portuare și drumul perimetral al portului. A fost dată în exploatare în anul 1965, iar în anul 1995 a fost reabilitată. Este realizată din beton armat și are lungimea totală de 172 de metri.
Pasarela pietonală de la Poarta 2 a Portului Constanța a fost redeschisă. FOTO CN APMC SA
Pasarela pietonală de la Poarta 2 a Portului Constanța a fost redeschisă. FOTO CN APMC SA
Pasarela pietonală de la Poarta 2 a Portului Constanța a fost redeschisă. FOTO CN APMC SA
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un incendiu puternic s-a declanșat joi seara la Năvodari. Pompierii militari au fost solicitați să intervină pe strada Liniștei, la numărul 46. Două autospeciale de la stația de pompieri Midia s-au deplsat imediat la locul […]
Jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța, aflați în misiune de patrulare în zona unui hypermarket din Medgidia au observat doi tineri, cu vârste de 19, respectiv 17 ani, care au devenit agitați la […]
Polițiști din cadrul Serviciului Rutier Constanța și ai Biroului Rutier Constanța au organizat marți, 3 martie, în intervalul orar 09:00 – 13:00, o acțiune pentru creșterea gradului de disciplină rutieră la toate ieșirile din municipiul […]
Be the first to comment