O razie mai puțin obișnuită a avut loc azi în zona Tomis 3 din Constanța. Oamenii legii au înlocuit carnetul de amenzi cu florile pentru o zi. Ținta lor au fost doamnele și domnișoarele aflate în trafic, fie ca pietoni, fie la volan.
Vreme de o oră, polițiștii de la Serviciul Rutier, Serviciul de Acțiuni Spciale, precum și departamentele de Prevenire și Relații Publice din cadrul IPJ Constanța, însoțiți de polițiști locali au împărțit lalele reprezentantelor sexului frumos care treceau prin zona pieței Tomis 3.
100 lalele au ajuns la doamne și domnișoare și toate au fost răsplătite cu zâmbete de 1 martie.
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Flori pentru șoferițe și pietoni de 1 Martie. FOTO IPJ Constanța
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria municipiului Constanța anunță că, în perioada 25 noiembrie – 7 decembrie, spațiul de distracții „Țara piticilor“ din parcul Tăbăcărie intră în amenajare pentru „Festivalul iernii 2017 – Tărâmul magic al Crăciunului“.
Primăria Constanța îi întreabă pe locuitorii orașului dacă există personalități care ar merita să aibă un monument în cinstea lor și le cere să se implice în modelarea și ordonarea spațiului urban. „Vă rugăm să […]
Într-un efort continuu de a aduce cultura și frumusețea muzicii în viața locuitorilor săi, Teatrul Național de Operă și Balet „Oleg Danovski” din Constanța a pregătit o serie de spectacole lirice impresionante pentru luna iulie. […]
Be the first to comment