Gimnastele din Cumpăna s-au întors cu nouă medalii de la un concurs organizat la Ghimbav. FOTO Primăria Cumpăna
Gimnastele Clubului Sportiv „Victoria Cumpăna”, pregătite de profesorul Elena Vlad, au participat la sfârșitul săptămânii trecute la „Cupa Ghimbav”, de unde s-au întors cu nouă medalii.
Astfel pe primul loc s-au clasat Diana Mihăilescu (7 ani) – fără obiect, Maria Popescu (8 ani) – fără obiect, Antonia Luțan (9 ani) – panglică, Daria Făgăraș (10 ani) – panglică și Miruna Matei (10 ani) – cerc.
Locul doi a fost obținut de Andrada Luțan (9 ani) – panglică și Miruna Matei (10 ani) – panglică, iar pe locul trei s-a clasat Elena Cășăriu (7 ani) – fără obiect și cerc.
Au mai participat: Ariana Cristescu (8 ani), locul 6, Beatris Glăvan (8 ani), locul 8, Bianca Georgescu (9 ani), locul 6, Erika Șelaru (9 ani), locul 7, Amalia Banciu (9 ani), locul 6 și Maya Ulrich (9 ani), locul 10.
Gimnastele din Cumpăna s-au întors cu nouă medalii de la un concurs organizat la Ghimbav. FOTO Primăria Cumpăna
Gimnastele din Cumpăna s-au întors cu nouă medalii de la un concurs organizat la Ghimbav. FOTO Primăria Cumpăna
Gimnastele din Cumpăna s-au întors cu nouă medalii de la un concurs organizat la Ghimbav. FOTO Primăria Cumpăna
Competiția a fost organizată de ACS Ritmic Aly Gim Ghimbav, în colaborare cu Primăria și Consiliul Local Ghimbav și Facultatea de Educație Fizică și Sporturi Montane Brașov. În cadrul acestui concurs național au participat un număr de 147 de sportive reprezentând 14 cluburi.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pe 17 mai, cu ocazia prăznuirii Înălţării Domnului şi zilei de pomenire a Eroilor Neamului, Jandarmeria Constanţa va desfăşura o serie de activităţi prilejuite de această dublă sărbătoare. Începând cu ora 8.30, la Capela Jandarmeriei de […]
Avansează lucrările la stadionul orașului Cernavodă, în ritm alert. Muncitorii au ajuns la momentul construcției tribunei, unul dintre cele mai importante repere ale întregului proiect. Inginerul Marius Pelin explică: “Lucrarea cea mai importantă din tot […]
Magazinele Enel din județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise vineri, 22 aprilie, și luni, 25 aprilie, zile libere legale. Serviciul de call center va fi disponibil în aceste zile numai pentru transmiterea […]
Be the first to comment