Baza Sportivă Cimentul din Medgidia a intrat în proprietatea municipalității. FOTO Facebook Valentin Vrabie
Una dintre bijuteriile municipiului Medgidia, care a fost lăsată în paragină mulți ani, Baza Sportivă Cimentul, va fi reabilitată și redată comunității și va deveni Stadionul Municipal Cimentul.
Realizarea a fost anunțată chiar de primarul municipiului Medgidia, Valentin Vrabie.
„Un vis împlinit! De astăzi, baza sportivă cimentul este proprietatea municipalității!!! (…)Pentru că sportul înseamnă sănătate și pentru că îmi doresc ca cei peste 1.200 de copii din Medgidia, care practică sport, să aibă condiții excelente, am făcut toate eforturile necesare pentru a dezvolta infrastructura sportivă dar și baza materială, fără de care performanța nu ar fi fost posibilă. Astfel, ne putem mândri în aceste momente cu performanțe remarcabile și cu rezultate de excepție, indiferent despre care ramuri sportive vorbim: volei, înot, fotbal, box, ciclism, lupte sau kempo”, a precizat Valentin Vrabie pe pagina sa de Facebook.
După preluarea de către Primăria Medgidia, Baza Sportivă Cimentul va intra într-un amplu proces de reabilitare și modernizare pentru a fi redat circuitului sportiv din municipiu.
Baza Sportivă Cimentul din Medgidia a intrat în proprietatea municipalității. FOTO Facebook Valentin Vrabie
Baza Sportivă Cimentul din Medgidia a intrat în proprietatea municipalității. FOTO Facebook Valentin Vrabie
Baza Sportivă Cimentul din Medgidia a intrat în proprietatea municipalității. FOTO Facebook Valentin Vrabie
Baza Sportivă Cimentul din Medgidia a intrat în proprietatea municipalității. FOTO Facebook Valentin Vrabie
Baza Sportivă Cimentul din Medgidia a intrat în proprietatea municipalității. FOTO Facebook Valentin Vrabie
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Teatrul pentru Copii și Tineret „Căluțul de mare” prezintă, în perioada 25 iulie – 30 august, în fiecare sâmbătă și duminică, de la ora 19.00, la „Amfiteatru cultural”, eveniment care cuprinde spectacole din repertoriul curent […]
Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare de cod galben de vânt puternic pentru Dobrogea, valabilă în intervalul 05 aprilie, ora 10.00 – 08 aprilie, ora 10.00. Vântul va avea intensificări temporare cu rafale […]
RAJA a anunțat că astăzi, 29 Noiembrie 2023, ora 20.00, la nivelul județului Constanța mai sunt 10 localități (Vâlcelele, Independența, General Scărișoreanu, Vadu Oii, Piatra, Aliman, Țepeș Vodă, Vlahii, Dunăreni și Ion Corvin) în care […]
Be the first to comment