
Președintele Consiliului Județean Constanța, Florin Mitroi, a afirmat că lucrările la spitalul Mama și Copilul sunt în grafic.
La finalul ședinței Consiliului Județean, Florin Mitroi a răspuns întrebărilor jurnaliștilor despre situația din domeniul sănătății.
„Suntem în grafic la Mama și Copilul ca și execuție. Până la acest moment s-au decontat toate facturile care s-au făcut. Avem un buget alocat să putem rula, plătim noi constructorului și apoi încasăm noi de la minister”, a spus Florin Mitroi.
El a remarcat și faptul că lucrurile se îmbunătățesc la Spitalul Județean Constanța.
”În interiorul spitalului se schimbă lucrurile în bine. Medicii, angajații încep să fie cu partea bună. Până acum probabil au văzut partea rea. Nimeni nu a venit în Consiliu, nimeni nu a ajuns la vreo subordonată a Consiliului Județean să facă lucruri în defavoarea cetățeanului, ci în favoarea cetățeanului”, a mai spus președintele CJ Constanța.
Be the first to comment