O flamă s-a produs astăzi la tabloul electric al școlii gimnaziale din Poarta Albă și au fost evacuați 156 de elevi.
Pompierii au deplasat la fața locului un echipaj ASAS și un echipaj SMURD.
„A fost vorba despre o flamă la tabloul electric, neurmată de incendiu. S-au autoevacuat 156 elevi și 10 cadre didactice, fără victime. A fost anunțată echipa ENEL. La fața locului se asigură măsuri PSI” – ISU Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat a fost arestat preventiv după ce a condus o mașină și a fugit de polițiști. La data de 26.03.2024 procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța a propus judecătorului […]
Județul Constanța este pe harta protestelor anunțate pentru acest sfârșit de săptămână. În trei localități din județ vor avea loc manifestații împotriva Legilor Justiției. Protestul începe la ora 18.00, la Prefectura Constanța, în centrul orașului […]
Meteorologii au emis joi, 27 aprilie, o atenționarea Cod galben de vânt puternic la Constanța, valabilă până la ora 15.00. Astfel, Centrul Meteorologic Regional Dobrogea informează că, în Dobrogea, vântul va avea intensificări cu viteze […]
Be the first to comment