Constănțenii care locuiesc în zona ICIL au rămas, miercuri dimineața, fără apă caldă și căldură din cauza unei avarii.
Societatea de Termoficare Constanța a anunțat că din cauza unei avarii apărută pe rețeaua de transport amplasată pe bulevardul 1 Decembrie 1918 nr.2 nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încalzirii, în zona ICIL.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei. Societatea de Termoficare estimează că apa caldă și încălzirea vor fi reluate în cursul zilei de miercuri.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Circulația rutieră se desfășoară cu dificultate miercuri, 5 mai, pe bulevardul 1 Mai din Constanța, în zona Bisericii Sfânta Maria, din cauza unei avarii pe o conductă a RAJA SA. Astfel, în vederea executării lucrărilor […]
Constanța se află, începând de joi, 19 ianuarie, timp de două zile, din nou sub avertizare cod galben de vânt. Atenționarea emisă de meteorologi este valabilă, până pe 21 ianuarie ora 02.00. Centrul Meteorologic Regional […]
Avertizare de vreme severă pentru sudul și estul României în zilele de 5 și 6 ianuarie 2017. Autoritatea Națională pentru Meteorologie a anunțat că județul Constanța va fi afectat de ninsori puternice și viscol pentru mai […]
Be the first to comment