Electrocentrale Constanța SĂ (CET Palas) a comunicat astăzi că înregistrează o avarie pe rețeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 149, 150, 154, 155, 183. În consecință, în lipsă energiei termice, s-au oprit instalațiile noastre care asigură distribuția energiei termice în zonele Billa, Făr, Abator, Centrul de Scafandri.
Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanța SA (CET Palas) nu se pot asigură consumatorilor serviciile de termoficare.
Pentru relații suplimentare va rugăm să apelați la numărul de telefon 0241.585300 de la Dispecerat Electrocentrale Constanța SĂ (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru remedierea unei avarii survenite pe o conductă de alimentare cu apă dintr-un cămin de vane, de pe bulevardul Alexandru Lăpușneanu (bl. LE 48) din municipiul Constanța, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea […]
Poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă, însoţiţi de un câine de serviciu, au reuşit să identifice o cantitate de ţigări de contrabandă ascunsă, în mod inedit, în pereţii unei nave sosită în Portul […]
Organizația de Tineret a Partidului Mișcarea Populară organizează în perioada 6-9 septembrie 2018, la Neptun, ”Școala de Vară a Tineretului PMP”, în cadrul căreia se vor desfășura mai multe dezbateri tematice și întâlniri ale tinerilor […]
Be the first to comment