Temperaturile negative au scos pe șosele utilajele DRDP. FOTO DRDP
Utilajele de deszăpezire și-au făcut deja apariția pe DN-uri și Autostrăzile A 2 și A4 ca urmare a prognozelor meteo.
Având în vedere prognoza A.N.M. pentru acest sfârșit de săptămână care anunță primele ninsori, Secțiile de Drumuri Naționale și Secția Autostrăzi ale D.R.D.P. Constanța au patrulat începând cu ora 4:00 cu 33 autoutilaje, astfel:
SDN Constanta a patrulat cu 11 autoutilaje pe : DN 2A, 22, 22C, 3, 39, 38, 3 (E81)
SDN Călărași a patrulat cu 9 autoutilaje pe : DN3, 3A, 3B, 21, 31, A2
SDN Fetești a patrulat cu 2 autoutilaje pe : DN 3A, 3B
SDN Slobozia a patrulat cu 1 autoutilaj pe : DN 2A, 21
SDN Brăila a patrulat cu 6 autoutilaje pe : DN 21, 22, 23, 2B, 22B
SDN Tulcea a patrulat cu 4 autoutilaje pe : DN 22, 22A, 22D, 22E, 22F, 22H
Sectia Autostrăzi a patrulat cu 3 autoutilaje pe : Autostrada A2, Autostrada A4
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Stațiunea Mamaia urmează să devină gazda unui eveniment de talie mondială, incheiand astfel sezonul de evenimente. Federația Română de Bob și Sanie, în parteneriat cu Primăria Municipiului Constanța, Asociația Litoral – Delta Dunării și Clubul […]
Perioada de carantinare a municipiului Constanța a adus, printre măsurile de siguranță în contextul pandemiei, închiderea muzeelor, iar Complexul Muzeal de Științe ale Naturii Constanța nu a făcut excepție, fiind nevoit să-și închidă porțile pentru […]
Be the first to comment