Săptămâna aceasta, constănțenii pot depune deșeurile voluminoase de care nu mai au nevoie – mobilier, canapele, saltele, usi, obiecte de uz sanitar, mochete, calorifere etc – în containerul special amplasat pe strada I.L. Caragiale, lângă bloc H9. Bena se află lângă platformele pentru colectarea deșeurilor menajere.
Graficul de colectare a deșeurilor voluminoase poate fi consultat pe site-ul Primăriei Municipiului Constanța, la secțiunea „Mediu”.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Depozitarea sau abandonarea pe domeniul public al municipiului Constanța a deșeurilor constituie contravenție și se sancționează conform normelor legale în vigoare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Conducătorul auto al unui autotren a pierdut controlul volanului într-un sens giratoriu în apropiere de Portul Constanța Sud Agigea, iar autocamionul s-a răsturnat. La fața locului au intervenit pompierii, echipaje medicale și de poliție. Potrivit […]
Un militar din cadrul Batalionului 55 Apărare Antiaeriană „Someş” din Dej, aflat la un exercițiu de instruire la Centrul Național de Instruire pentru Apărare Antiaeriană de la Capu Midia, a fost declarat luni, 11 iunie, […]
Echipele de intervenție ale RAJA intervin în Năvodari, unde s-a înregistrat o avarie la o conductă. Pentru remedierea unei avarii la branșamentul blocului 56 de pe strada Cabanei din localitatea Năvodari, RAJA SA a fost […]
Be the first to comment