Săptămâna aceasta, până pe 09 aprilie, containerele pentru colectarea deșeurilor voluminoase au fost amplasate pe în cartierul Faleză Nord, pe strada Cașin – cap linie 102, și pe strada Pescarilor, bl FZ 26.
Benele sunt amplasate lângă platformele pentru colectarea deșeurilor menajere. În aceste platforme speciale puteți depune deșeurile voluminoase de care nu mai aveți nevoie: mobilier, canapele, saltele, uși, obiecte de uz sanitar, mochete, calorifere etc.
De asemenea, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Depozitarea sau abandonarea pe domeniul public al municipiului Constanța a deșeurilor constituie contravenție și se sancționează conform normelor legale în vigoare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
UPDATE: În urma întâlnirii dintre Prefectul județului Constanța, reprezentanții Primăriei, ai RADET și ai ELCEN s-a ajuns la o concluzie: apa caldă nu va fi oprită și vor fi găsite situații pentru achitarea datoriei istorice […]
O persoană a fost grav rănită, iar o alta a decedat în seara de sâmbătă 3 august în Cernavodă. A fost implicat un singur autoturism, iar vina, spun polițiștii, îi aparține șoferului. Accidentul a avut […]
Poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de punere în circulație de mărfuri contrafăcute, în urma descoperirii, împreună cu lucrătorii vamali, într-un container sosit din China, […]
Be the first to comment