Containerele pentru colectarea deșeurilor voluminoase. FOTO Primăria Constanța
Săptămâna aceasta, containerele pentru colectarea deșeurilor voluminoase sunt amplasate în cartierul Poarta 6, în trei locații distincte: strada Brizei lângă blocul OB 7, strada Zefirului, linie tramvai și bulevardul 1 Mai Vechi.
Constănțenii care locuiesc în această zonă se pot debarasa în mod corect și foarte ușor de deșeurile de mari dimensiuni (mobilier, uși, saltele, covoare etc).
Săptămâna viitoare, containerele vor fi amplasate în cartierul CET: intersecția străzii Prelungirea Caraiman cu strada Ion Ursu și parcarea situată pe aleea Egretei.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Dan Byron face muzică de la 6 ani. A studiat vioara timp de patru ani și a continuat cu flautul, timp de vreo șapte. Canto a făcut doar puțin, deși la un moment dat visa […]
Un individ trimis să ridice o sumă de bani de la o persoana ce fusese sunată și îmbrobodită prin metoda “Accidentul” a avut parte de o surpriză: oamenii legii care fuseseră anunțate de victimă îl […]
În perioadă 16 – 22 octombrie 2017, personalul Polaris M Holding a desfășurat acțiuni de igienizare în mai multe zone din oraș transformate în ghene de gunoi Zonele vizate sunt: Dorobanți – Școală 1, str. […]
Be the first to comment