Containerele pentru colectarea deșeurilor voluminoase
Săptămâna aceasta, containerele pentru colectarea deșeurilor voluminoase sunt amplasate în cartierul Poarta 6, în trei locații distincte: strada Brizei lângă blocul OB 7, strada Zefirului, linie tramvai și bulevardul 1 Mai Vechi.
Constănțenii care locuiesc în această zonă se pot debarasa în mod corect și foarte ușor de deșeurile de mari dimensiuni. Benele sunt amplasate lângă platformele pentru colectarea deșeurilor menajere. În aceste platforme speciale puteți depune deșeurile voluminoase de care nu mai aveți nevoie: mobilier, canapele, saltele, uși, obiecte de uz sanitar, mochete, calorifere etc.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Vulturu investește în viitorul copiilor din comună. Administrația publică locală a transformat radical școala gimnazială și a dotat-o la nivelul secolului XXI. Elevii învață cu ajutorul unor table inteligente, au primit tablete pe care […]
În vederea executării lucrărilor de sectorizare în zona Centrală, dar și pentru punerea în funcțiune a noului sistem de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, din municipiul Constanța, investiții realizate prin Programul Operațional […]
Poliţiştii orașului Techirghiol au fost sesizaţi vineri, 18 iunie, în jurul orei 09.40, cu privire la dispariţia a trei minori, Iusein Ghiuney, Ali Gelil, ambii de 7 ani și Ismail Sain, în vârstă de 8 […]
Be the first to comment