Din cauza unei avarii apărută marți, 19 iulie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Soveja din Constanța nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zonele Inel I, Tomis III, Tomis Nord și Dacia.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Jurasica Adventure Park Neptun este o experiență surprinzătoare care vă transpune în lumea fascinantă a dinozaurilor. Redacția CTnews are plăcerea să te invite la Jurasica Adventure Park Neptun. Cinci invitații duble sunt oferite cititorilor care […]
Tribunalul Constanța a respins, miercuri, contestația formulată de Arhiepiscopia Tomisului împotriva deciziei a Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgență Constanţa, prin care au fost interzise pelerinajele religioase pentru persoanele din altă localitate decât cea în […]
Două persoane au ajuns la spital în urma unui accident rutier înregistrat pe DN 22, la ieșirea din localitatea Ovidiu. Circulația a fost temporar blocată, salvatorii intervenind la fața locului și cu elicopterul SMURD. Accidentul […]
Be the first to comment