![Site-ul SPIT Constanța Site-ul SPIT Constanța](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2016/01/2016-01-25-14.54.44.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
Ca urmare a înregistrării Serviciului Public de Impozite și Taxe (SPIT) Constanța în Sistemul Național Electronic de Plată Online (SNEP), constănțenii au posibilitatea achitării amenzilor și pe platforma națională www.ghiseul.ro, fără a plăti comision.
Pentru a beneficia de acest serviciu nu este necesară autentificarea în sistem, efectuarea plăților fiind posibilă accesând link-ul https://www.ghiseul.ro/ghiseul/public/amenzi și introducând următoarele date:
– localitatea de domiciliu;
– instituția din localitatea unde domiciliază;
– datele procesului verbal și poza/scanul acestuia;
– suma datorată;
– datele contribuabilului.
“Menționăm că instituția noastră a introdus facilitatea plății amenzilor online în anul 2015, serviciul fiind accesibil pe site-ul www.spit-ct.ro, secţiunea “Servicii online”-“Plata online a amenzilor””, au transmis reprezentanții SPIT Constanța.
Be the first to comment