Din cauza unei avarii apărută miercuri, 22 iunie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Barbu Lăutaru din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zona Dacia.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariilor.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Litoralul Mării Negre se transformă într-un regal al muzicii live, pe măsură ce Organizația de Management al Destinației Mamaia-Constanța (OMD) prezintă o serie de concerte de neuitat pentru vara aceasta. După un weekend plin de […]
În cursul serii de 21 februarie, doi dintre supraviețuitorii accidentului de pe Șoseaua Mangaliei – un bărbat si o femeie a ajuns în UPU la Spitalul Județean Constanța. Cei doi au suferit multiple traumatisme și […]
Direcția de Sănătate Publică din Constanța a confirmat, miercuri, 19 august, că testul efectuat în cazul tinerei de 28 de ani, din Suceava, căreia în urmă cu o zi i s-a făcut rău pe plaja […]
Be the first to comment