Constănțenii din cartierele CET și Medeea au rămas fără apă din cauza unei avarii RAJA.
Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite astăzi – 23 martie 2023, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția str. Gheorghe Nicolae Dumitrescu cu strada Cumpenei din municipiul Constanța, echipele RAJA sistează furnizarea apei potabile, în intervalul orar 08.00 – 19.00.
Sunt afectați de lipsa apei consumatorii din cartierele CET și Medeea, precum și cei arondați punctelor termice 89, 207, 211 și 272.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Și în această vară, la Observatorul Astronomic Constanța, din cadrul Complexului Muzeal de Științe ale Naturii își va deschide porțile școlii de vară „Privește Cerul”. Cursurile sunt adresate copiilor pasionați de astronomie. Înscrierile vor începe […]
Persoanele care doresc să oficieze căsătoria în anul 2017 (sâmbătă, duminică, fără sărbători legale) sunt rugate să se prezinte la sediul Serviciului Stare Civilă – Biroul Căsătorii, în cadrul programului de lucru, pentru programare. Conducerea […]
Pentru remedierea unei avarii aparute astazi, 12 mai 2017, la reteaua de alimentare cu apa de pe strada Unirii, intre orele 9,30-11,30 se restrictioneaza traficul rutier pe strada Unirii, portiunea cuprinsa intre strazile Zorelelor si […]
Be the first to comment