Cod galben de vreme severă la Constanța. FOTO Primăria Constanța
După zilele de caniculă, Centrul Meteorologic Regional Dobrogea a emis o avertizare cod galben de instabilitate atmosferică ce va afecta județul și municipiul Constanța.
Astfel, începând de miercuri, 18 august, de la ora 10.00, până joi, 19 august, la ora 10.00, se vor semnala frecvente descărcări electrice, averse torențiale și pe alocuri vijelii și grindină. În intervale scurte de timp sau prin acumulare, cantitățile de apă vor depăși 25 – 40 l/mp și izolat 50 – 60 l/mp.
Constănțenii, agenții economici și asociațiile de proprietari pot semnala permanent orice problemă la următoarele numere de telefon:
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Orice călătorie cu autobuzul în Constanța va putea fi achitată, peste aproximativ șase luni, printr-un card contactless, astfel că actualele bilete de hârtie vor deveni istorie, promit reprezentanții societății CT BUS. Potrivit acestora, în fiecare […]
Un nou eveniment MEET JCI are loc joi, 26 septembrie, în clubul Doors, Constanța, începând cu ora 18.00. JCI Constanţa caută viitori noi membri dornici să se implice în activități de voluntariat. Membrii JCI Constanţa […]
Președintele organizației municipale Constanța a Partidului Național Liberal, consilierul județean George Muhscină, critică Programul Respect pe care îl consideră, alături de consilierii liberali, o rușine pentru beneficiari. „Pentru că am fost provocați de primăria […]
Be the first to comment