Din cauza unei avarii apărută sâmbătă, 26 noiembrie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Ștefaniță Vodă, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încalzirii, în zonele Inel I, Graniceri, Tomis Nord, Tomis III și Dacia.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 560 mm, între localitățile Eforie Nord și Eforie Sud, RAJA SA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea de apă potabilă în […]
Cinci persoane s-au ales cu amenzi în valoare totală de 10.000 de lei, iar una și cu dosar penal după ce de Sf. Gheorghe au încălcat ordonanța militară pentru a organiza o petrecere. Distracția s-a […]
Principalul scop al Primăriei orașului Ovidiu este siguranța cetățenilor. Acest fapt a făcut ca administrația locală să ia o serie de măsuri. Trei proiecte importante au fost demarate: reabilitarea iluminatului public, modernizarea trecerilor de pietoni, […]
Be the first to comment