Electrocentrale Constanța SA (CET Palas) a comunicat în data de 19.06.2017 că înregistrează o avarie pe rețeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 17, 18, 23, 24, 25, 42, 108. În consecință, în lipsă energiei termice, s-au oprit instalațiile RADET care asigură distribuția energiei termice în perimetrul Tomis ÎI, Capitol, Jandarmerie, Spitalul Militar, Universitatea Ovidius.
Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanța SĂ (CET Palas) nu se pot asigură consumatorilor serviciile de termoficare. Pentru relații suplimentare, abonaţii sunt rugaţi să apeleze la numărul de telefon 0241.585300 de la Dispecerat Electrocentrale Constanța SA (CET Palas)
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Constănțenii nu vor mai avea căldură începând cu 13 Aprilie. Reprezentanții RADET au anunțat că în urma evoluției temperaturilor exterioare au fost îndeplinite condițiile de întrerupere a alimentării cu căldură a consumatorilor. Procedura va fi […]
Șoferul fugar după care polițiștii au tras cu pistolul în urmă cu două zile încercând să-l prindă după ce nu oprise la semnalul oamenilor legii a fost reținut pentru 24 de ore. Polițiștii din cadrul […]
Accidentul rutier s-a produs pe trecerea de pietoni, o familie cu un copul de 3 ani fiind loviți violent de o mașină a cărui șofer nu le-a acordat prioritate. Părinții au fost transportați în stare […]
Be the first to comment