Campionatul de junioare la handbal – fază regională se desfășoară la Ovidiu

Primăria Ovidiu. FOTO Adrian Boioglu

Primăria orașului Ovidiu, prin Clubul Sportiv Ovidiu în parteneriat cu Asociația Județeană de Handbal Constanța, organizează în perioadă 27-29 aprilie Campionatul de junioare la handbal – fază regională.

La competiție participă 16 echipe din orașele: Cernavodă, Galați, Râmnicu Sărat, Brăila, Constanța, Buzău, Tulcea, Medgidia și Focșani.

Program competițional:

Grupa A

  1. C.S. Axiopolis Cernavodă
  2. C.S.S. Galați
  3. C.S.M. Râmnicu Sărat
  4. A.C.S. Olimpia Brăila

Grupa B

  1. C.S.S.1 Constanța
  2. C.S. Danubius Galați
  3. H.C. Dunărea Brăila
  4. Sc. Gim. Suraia

Grupa C

  1. C.S. Ovidiu
  2. C.S. United Galați
  3. L.P.S. Buzău
  4. C.S.S. Tulcea

Grupa D

  1. C.S.S. Medgidia
  2. C.S. Art Galați
  3. L.P.S. Brăila
  4. L.P.S. Focșani

Etapa I – Vineri 27 aprilie – Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1-Grupă A-C.S. Axiopolis Cernavodă – C.S.S. Galați – ora – 10.00
Joc 2 –Grupa A-C.S.M. Râmnicu Sărat – A.C.S.Olimpia Brăila – ora -11.00
Joc 3 – Grupa B-C.S.S.1 Constanța – C.S. Danubius Galați – ora -12.00
Joc 4 – Grupa B-H.C. Dunărea Brăila-Sc. Gim. Suraia – ora –13.00
Joc 5 – Grupa C-C.S.Ovidiu-C.S.United Galați – ora -14.00
Joc 6- C.S. Axiopolis Cernavodă – A.C.S. Olimpia Brăila – ora-15.00
Joc 7 – Grupă D-C.S.S. Medgidia-C.S.Art Galați – ora -16.00
Joc 8 – Grupă D-L.P.S. Brăila-L.P.S. Focșani – ora -17.00
Joc 9-C.S.M. Râmnicu Sărat- C.S.S. Galați – ora – 18.00
Joc 10-Grupă C-L.P.S. Buzău-C.S.S.Tulcea – ora – 19.00

Etapa II- Sâmbătă 28 aprilie – Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1 – Grupa B – C.S.S.1 Constanța – H.C. Dunărea Brăila– ora – 09.30
Joc 2 – Grupa B – C.S. Danubius Galați – Sc. Gim. Suraia – ora –10.30
Joc 3 – Grupa D -C.S.S .Medgidia-L.P.S. Braila– ora -13.30
Joc 4-Grupa D – C.S.Art Galați-L.P.S. Focșani – ora -14.30
Joc 5-Grupa A – C.S. Axiopolis Cernavodă-C.S.M.Râmnicu Sărat– ora- 15.30
Joc 6 –Grupa A – C.S.S. Galați – A.C.S.Olimpia Brăila – ora-16.30
Joc 7 – Grupa B – C.S.S.1 Constanța – Sc. Gim. Suraia – ora -17.30
Joc 8 – Grupa B-C.S. Danubius Galați – H.C. Dunărea Brăila –ora –18.30
Joc 9 – Grupa C-C.S. Ovidiu-L.P.S. Buzău – ora -19.30
Joc 10-Grupa C-C.S. United Galați – C.S.S.Tulcea – ora – 20.30

Etapă II- Duminică 29 aprilie – Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1 – Grupa D – C.S.S. Medgidia – L.P.S .Focsani– oră -9.00
Joc 2- Grupa D – C.S.Art Galați – L.P.S. Brăila oră -10.00
Joc 3 – Grupa C – C.S. Ovidiu – C.S.S. Tulcea– oră -11.00
Joc 4 – Grupa C – C.S. United Galați – L.P.S. Buzău– oră -12.00

LOCURI DE CLASAMENT
Joc 5 – Locul I Grupa A – Locul I Grupa B – ora 13.00
Joc 6 -Locul I Grupa C – Locul I Grupa D – ora 14.00
Joc 8 – Învinsă Joc 5 – Învinsă Joc 6 – ora 15.00
Joc 7 – Învingătoare Joc 5 – Învingătoarea Joc 6 – ora 16.00

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația Constanța NEWS, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*