Campionatul de junioare la handbal – fază regională se desfășoară la Ovidiu

Primăria Ovidiu. FOTO Adrian Boioglu

Primăria orașului Ovidiu, prin Clubul Sportiv Ovidiu în parteneriat cu Asociația Județeană de Handbal Constanța, organizează în perioadă 27-29 aprilie Campionatul de junioare la handbal – fază regională.

La competiție participă 16 echipe din orașele: Cernavodă, Galați, Râmnicu Sărat, Brăila, Constanța, Buzău, Tulcea, Medgidia și Focșani.

Program competițional:

Grupa A

  1. C.S. Axiopolis Cernavodă
  2. C.S.S. Galați
  3. C.S.M. Râmnicu Sărat
  4. A.C.S. Olimpia Brăila

Grupa B

  1. C.S.S.1 Constanța
  2. C.S. Danubius Galați
  3. H.C. Dunărea Brăila
  4. Sc. Gim. Suraia

Grupa C

  1. C.S. Ovidiu
  2. C.S. United Galați
  3. L.P.S. Buzău
  4. C.S.S. Tulcea

Grupa D

  1. C.S.S. Medgidia
  2. C.S. Art Galați
  3. L.P.S. Brăila
  4. L.P.S. Focșani

Etapa I – Vineri 27 aprilie – Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1-Grupă A-C.S. Axiopolis Cernavodă – C.S.S. Galați – ora – 10.00
Joc 2 –Grupa A-C.S.M. Râmnicu Sărat – A.C.S.Olimpia Brăila – ora -11.00
Joc 3 – Grupa B-C.S.S.1 Constanța – C.S. Danubius Galați – ora -12.00
Joc 4 – Grupa B-H.C. Dunărea Brăila-Sc. Gim. Suraia – ora –13.00
Joc 5 – Grupa C-C.S.Ovidiu-C.S.United Galați – ora -14.00
Joc 6- C.S. Axiopolis Cernavodă – A.C.S. Olimpia Brăila – ora-15.00
Joc 7 – Grupă D-C.S.S. Medgidia-C.S.Art Galați – ora -16.00
Joc 8 – Grupă D-L.P.S. Brăila-L.P.S. Focșani – ora -17.00
Joc 9-C.S.M. Râmnicu Sărat- C.S.S. Galați – ora – 18.00
Joc 10-Grupă C-L.P.S. Buzău-C.S.S.Tulcea – ora – 19.00

Etapa II- Sâmbătă 28 aprilie – Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1 – Grupa B – C.S.S.1 Constanța – H.C. Dunărea Brăila– ora – 09.30
Joc 2 – Grupa B – C.S. Danubius Galați – Sc. Gim. Suraia – ora –10.30
Joc 3 – Grupa D -C.S.S .Medgidia-L.P.S. Braila– ora -13.30
Joc 4-Grupa D – C.S.Art Galați-L.P.S. Focșani – ora -14.30
Joc 5-Grupa A – C.S. Axiopolis Cernavodă-C.S.M.Râmnicu Sărat– ora- 15.30
Joc 6 –Grupa A – C.S.S. Galați – A.C.S.Olimpia Brăila – ora-16.30
Joc 7 – Grupa B – C.S.S.1 Constanța – Sc. Gim. Suraia – ora -17.30
Joc 8 – Grupa B-C.S. Danubius Galați – H.C. Dunărea Brăila –ora –18.30
Joc 9 – Grupa C-C.S. Ovidiu-L.P.S. Buzău – ora -19.30
Joc 10-Grupa C-C.S. United Galați – C.S.S.Tulcea – ora – 20.30

Etapă II- Duminică 29 aprilie – Sala Sporturilor Ovidiu

Joc 1 – Grupa D – C.S.S. Medgidia – L.P.S .Focsani– oră -9.00
Joc 2- Grupa D – C.S.Art Galați – L.P.S. Brăila oră -10.00
Joc 3 – Grupa C – C.S. Ovidiu – C.S.S. Tulcea– oră -11.00
Joc 4 – Grupa C – C.S. United Galați – L.P.S. Buzău– oră -12.00

LOCURI DE CLASAMENT
Joc 5 – Locul I Grupa A – Locul I Grupa B – ora 13.00
Joc 6 -Locul I Grupa C – Locul I Grupa D – ora 14.00
Joc 8 – Învinsă Joc 5 – Învinsă Joc 6 – ora 15.00
Joc 7 – Învingătoare Joc 5 – Învingătoarea Joc 6 – ora 16.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*