O avarie a RAJA, produsă pe strada Oborului din municipiul Constanța, a lăsat fără apă potabilă consumatorii din zona respectivă.
Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, de pe strada Oborului, din municipiul Constanța, RAJA S este nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 18 iulie, în intervalul orar 10,30 – 13,00.
Sunt afectați de lipsa apei consumatorii aflaţi în perimetrul: I.C. Brătianu – Oborului – Egalităţi – Ferdinand, precum şi cei arondaţi punctelor termice 67 şi 144.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru remedierea unei avarii la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzilor Mircea cel Bătrân cu Negru Vodă din municipiul Constanța, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă […]
Primăria Constanța anunță începerea lucrărilor de recondiționare a carosabilului pe bulevardul Mamaia, tronsonul cuprins între strada Ion Rațiu și strada Zorelelor și a atenționat că se vor înregistra restricții rutiere. “De marți noapte, echipele Confort […]
Reprezentanții Administrației Bazinale de Apă Dobrogea – Litoral (ABADL) au anunțat miercuri, 16 decembrie, că susțin orice demers legislativ de trecere a Lacului Tăbăcărie în administrarea Primăriei Constanța. Astfel, potrivit ABADL, în cadrul unei întâlniri […]
Be the first to comment