Pentru remedierea unei avarii la conducta principala de alimentare cu apa, ce pleaca de la statia de pompare Leonciuc din orasul Navodari, SC RAJA SA este nevoita sa intrerupa furnizarea apei potabile astazi, 12 ianuarie 2017, in intervalul orar 09,00 – 16,00.
Sunt afectati abonatii de pe strazile: Linistii, Macului, Recoltei, Eternitatii, Prelungirea Recoltei, Apusului si Locomotivei. Lucrarile de reparatii sunt mult ingreunate de temperaturile scazute.
“Ne cerem scuze fata de consumatorii afectati de aceste lucrari si ii asiguram ca echipele noastre de interventie vor face tot posibilul pentru finalizarea reparatiilor si reluarea furnizarii apei potabile in cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții SC RAJA SA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Consiliul local al municipiului Constanţa este convocat în şedinţă ordinară, vineri, 29 mai, de la ora 13.00, în sala „Remus Opreanu” a Consiliului Judeţean Constanţa. Pe lista cu proiecte de hotărâri sunt zeci de propuneri […]
Animal Society, în parteneriat cu Four Paws International și Primăria Constanța, au desfășurat în zilele de 13 și 14 iulie Maratonul Responsabilității, program de sterilizări gratuite menit să sprijine societatea civilă, prin gestionarea înmulțirii necontrolate […]
Elevii de la Liceul Teoretic „Ion Barbu” din București, alături de 18 elevi și șapte profesori de la „Agrupamento de Escolas Camilo Castelo Branco” din Vila Nova de Famalicão, Portugalia, se vor afla în vizită […]
Be the first to comment