Pentru remedierea unei avarii si pentru montarea unor vane pentru sectorizare, RAJA Constanta este nevoita sa intrerupa astazi, 24 mai 2017, furnizarea de apa in localitatea Techirghiol, in intervalul orar 8,30-16,00.
Sunt afectati consumatorii de pe strazile Zanelor, Bucovinei, Ion Creanga, Aurel Vlaicu, 9 Mai, Al. I Cuza.
“Ne cerem scuze tuturor consumatorilor afectati, carora le dam asigurari ca echipele RAJA fac tot posibilul pentru finalizarea lucrarilor intr-un timp cat mai scurt si pentru reluarea furnizarii de apa”, au transmis reprezentanții SC RAJA SA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Deși starea de urgență s-a încheiat, în concepția multor persoane, starea de alertă a devenit sinonimă cu nerespectarea măsurilor de siguranță. Constanța este plină de gunoaiele lăsate în urmă de locuitorii săi ieșiți în număr […]
Poliţiştii de frontieră din cadrul structurilor teritoriale ale Gărzii de Coastă au depistat, în zona de competență, un cetăţean român care intenţiona să introducă ilegal în ţară peste 4.300 articole pirotehnice, precum și alte două […]
Pentru remedierea unei avarii survenită pe conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 600 mm, de pe strada Salciilor, din municipiul Constanța, RAJA S.A a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile în […]
Be the first to comment