Ana-Maria Vătămanu, președintele Asociației de Dezvoltare Durabilă a Județului Constanța. FOTO Cristina Sîmbeteanu
Ana Maria Vătămanu, președintele ADD Constanța este invitata jurnalistului Adrian Boioglu în emisiunea de la CTnews TV. Urmăriți o discuție, pe larg, despre modul în care o Asociație reușește să atragă fonduri importante pentru Primăria Constanța și pentru Consiliul Județean și să aducă proiectele importante pentru sud-estul României de la idee la ceva palpabil.
Asociația de Dezvoltare Durabilă a împlinit un an de activitate efectivă, iar Vătămanu a reușit să pună la aceeași masă oamenii importanți din județ pentru a decide rapid în privința dezvoltării acestei zone. Infrastructura, educația, turismul, forța de muncă sau mediul sunt doar câteva dintre preocupările ADD, iar despre toate acestea, președintele Asociației a discutat în interviul realizat de Adrian Boioglu.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Mangalia organizează, în perioada 3 – 17 decembrie, mai multe concerte în aer liber, dedicate locuitorilor orașului, cu ocazia Sărbătorilor de iarnă. Evenimentele au loc pe scena exterioară a Casei de Cultură, începând cu […]
Cea de-a două ediție a „Serilor de teatru la Pontul Euxin” debutează vineri, 7 august, în zona Amfiteatru din Parcul Tăbăcărie. Reprezentațiile vor avea loc în perioada 07 august – 06 septembrie, în zilele de […]
Primăria Cumpăna organizează, sub egida UNESCO, la data de 20 octombrie, „Săptămâna Mondială a Romanului”. Evenimentul privind celebrarea romanului va avea loc de la ora 12.30, în sala mare a Căminului Cultural Cumpăna. Potrivit Primăriei […]
Be the first to comment