Deputatul Bogdan Huțucă, președintele PNL Constanța. FOTO Adrian Boioglu
Casa de Cultură din Constanța găzduiește luni, 26 iulie, Comitetul de Coordonare Județean în cadrul căruia se va alege noul Birou Politic Județean al filialei PNL Constanța.
Pentru poziția de președinte al filialei este un sigur candidat, în persoana actualului lider, Bogdan Huțucă. De asemenea, și la funcțiile de prim-vicepreședinți există câte o sigură candidatură, prefectul Silviu Coșa, respectiv Septimiu Bourceanu.
Printre invitați se vor afla președintele Camerei Deputaților și al PNL, Ludovic Orban, și premierul României, Florin Cîțu.
Evenimentul va avea loc începând cu orele 18.00, în sala mare a Casei de Cultură a Sindicatelor din Constanța, cu respectarea măsurilor igienico-sanitare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Trupa de teatru „Aici”, împreună cu Federația Organizațiilor Neguvernamentale de Tineret din Constanța, prezintă duminică, 19 decembrie, de la ora 17.00, în zona Pasajul Gării, piesa de teatru „Poveste de Crăciun” adaptare după „A Christmas […]
Miercuri, 31 ianuarie, Malu Chivu ia taxiul din Las Fierbinți și ajunge la Doors Club pe la 19:30! Un actor cu un palmares de referință, cunoscut publicului atât pentru spectacolele de teatru sau filmele în […]
Șaptesprezece ambulanțe noi intră în dotarea Serviciului Județean și SMURD Constanța, acestea fiind achiziționate de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență. Ambulanțele vor înlocui autospecialele serviciului, care au parcurs chiar și un milion de kilometri. […]
Be the first to comment