Sediul Primăriei Constanța. FOTO Primăria Constanța
13 candidați au intrat în lupta pentru Primăria Constanța.
Biroul Electoral Municipal Constanța a anunțat cine sunt cei 13 care vor să devină primar la alegerile din 9 iunie.
Candidații pentru Primăria Constanța sunt următorii:
Stelian Ion – Alianța Dreapta Unită
Valentin Berechet – independent
Cezara Popescu – Partidul Alternativa Dreaptă
Horia Constantinescu – PSD
Felicia Ovanesian – independent
Marius-Aurelian Mitulescu – SOS România
Vergil Chițac – PNL
Ovidiu Cupșa – AUR
Gihan Erdal Eserghep – PUSL
Adrian Bîlbă – PER
Victor Cruceru – PRM
Andrei Popescu – independent
Sorin Prisăcaru – independent
Biroul Electoral Municipal a respins și două candidaturi la Primăria Constanța, Este vorba de candidaturile lui Eugen Voineagu, independent și Emanuelei Dana Gavrilă, independent.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Municipiului Medgidia invită toți copiii și adolescenții să petreacă și în acest an o zi de 1 Iunie de neuitat. Pentru ziua de sâmbătă, organizatorii propun o serie de activități și surprize, programate în […]
Mai mulți abonați RAJA din Eforie Nord sunt afectați de o avarie la o conductă de alimentare cu apă potabilă. Pentru remedierea unei avarii survenită pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 […]
Vine vara și odată cu ea momentul când vom putea călători din nou fără declarație semnată. Vom merge pe plajă, ne vom răsfăța la soare și vom face baie în mare. Venim după o lungă […]
Be the first to comment