Din cauza unei avarii apărută joi, 24 martie, în rețeaua de transport amplasată pe bulevardul 1 Decembrie 1918, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în zona ICIL.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și a încălzirii în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Municipiul Constanța ar putea intra zilele acestea în Scenariul roșu, după ce rata de incidență a cazurilor de coronavirus a depășit trei la mia de locuitori. Astfel, potrivit Prefecturii Constanța, incidența pe municipiu Constanța a […]
Ministerul Apărării Naționale organizează, în zilele de luni, 25 octombrie, și marți, 26 octombrie, cu prilejul Zilei Armatei României, un maraton de vaccinare sub deviza „Împreună pentru viață, Împreună pentru viitor!”. Maratonul se va desfășura […]
RAJA SA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 09 iunie, în intervalul orar 09.00 – 16.00, în localitățile Mircea Vodă și Satu Nou. Potrivit RAJA, măsura este luată pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere […]
Be the first to comment