Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas) a comunicat în data de 25 iulie că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 134, 135. În consecinţă, în lipsa energiei termice, s-au oprit instalaţiile RADET care asigură distribuţia energiei termice în perimetrul: Bd. I.C. Brătianu, str. Corbului, str. Topolog, Cimitirul Musulman, str. I.L. Caragiale. Până la remedierea avariei de către Electrocentrale Constanţa S.A. (CET Palas) nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare. Pentru relaţii suplimentare abonații afectați sunt rugați să apeleze la numărul de telefon 0241.585300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas).
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Electrocentrale Constanţa SA (CET Palas) a comunicat în data de 12 decembrie că înregistrează o avarie pe reţeaua care alimentează cu energie termică primară punctele termice nr. 86, 89, 130, 131, 132, 134, 135, 136, […]
Din cauza unei avarii apărută pe rețeaua de transport amplasată pe str.Verde nr.1 , nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum si a încălzirii în zona Pod I.C. Brătianu. […]
Încă de la începutul acestei luni, fanfara “Muzica Apelor” a demarat o seriei de concerte în municipiul Constanța. Weekend-ul trecut, constănțenii au fost invitați la mall-ul Cora – Brătianu, unde instrumentiștii au reușit să-i binedispună […]
Be the first to comment