Zeci de persoane au fost evacuate vineri, 27 mai, din City Park Mall, după ce o alarmă de incendiu s-a declanșat într-unul dintre magazine.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea” al județului Constanța, la fața locului s-au deplasat pompieri din cadrul Detașamentului Fripis, cu trei autospeciale de stingere, o autoscară și un echipaj SMURD.
Până la sosirea forțelor de intervenție, câteva zeci de persoane au fost evacuate din interiorul mall-ului, dar s-a dovedit că alarma de incendiu a fost una falsă.
„Alarma a fost declanșată, din greșeală, de către un angajat al unui magazin din interior. Au fost evacuate aproximativ 30 de persoane până la sosirea echipajelor noastre”, au precizat reprezentanții ISU Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un cutremur cu magnitudinea de 5.1 grade pe scara Richter a avut loc miercuri după-amiază în România. Conform INFP, seismul a avut epicentrul în zona Vrancea și s-a simțit puternic în București, dar și în […]
Tainele universului sunt mai aproape și mai ușor de descoperit de către constănțeni, dar și de către turiștii care trec pragul Complexului Muzeal de Științe ale Naturii Constanța. După o perioadă în care a fost […]
Consilierii locali ai municipiului Medgidia s-au întrunit miercuri, 30 iunie în ședința ordinară a acestei luni, fiind aprobate 21 de proiecte de hotărâre. Astfel, potrivit Primăriei Medgidia, primele trei puncte pe ordinea de zi au […]
Be the first to comment