Delfin din noul Delfinariu din Constanța. FOTO Adrian Boioglu
Complexul Muzeal de Științe ale Naturii este gata să-și primească vizitatorii încă din a doua zi de Crăciun. Directorul CMSN, dr. Adrian Bîlbă a declarat că instituția va avea porțile închise doar pe 25 decembrie și 1 ianuarie.
Pe data de 26 decembrie și 2 ianuarie însă, vizitatorii pot să meargă să cunoască delfinii după programul normal de funcționare.
Mai mult decât atât, Microrezervația, Acvariul și Expoziția de Păsări exotice sunt și ele deschise în același interval de timp.
E nevoie să mai spunem că păsările sălbatice de la Microrezervație s-ar bucura nespus să guste din pâinea și cozonacul rămas după Crăciun? Nu uita să iei cu tine câteva felii de produse de panificație.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Ploile torențiale din ultima perioadă au făcut ca cea mai mare parte a drumurilor comunei Rasova, atât din satul de reședință, cât și din satul Cochirleni, să devina foarte greu accesibile, fiind solicitat sprijinul autorităților […]
Un motociclist în vârstă de 31 de ani a decedat sâmbătă în jurul orei 10.00, în urma unui impact direct cu o betonieră, după ce victima se angajase într-o depășire neregulamentară. La locul producerii accidentului […]
Doi bărbați au fost trimiși în judecată după ce au agresat o persoană pe strada Dezrobirii. La data de 05.10.2023 procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța a dispus trimiterea în judecată, în […]
Be the first to comment