Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au identificat un minor care intenționa să vândă o armă deținută ilegal.
Potrivit IPJ Constanța, din cercetări a reieșit faptul că minorul, de 15 ani, ar fi deținut ilegal o pușcă neletală, cu aer comprimat, de calibrul 4,5 mm, supusă autorizării, și intenționa să o comercializeze unei alte persoane.
Minorul a fost identificat în municipiul Megidia, asupra sa fiind găsite și ridicate arma în cauză și muniția specifică acesteia, respectiv peste 200 de proiectile metalice.
În cauză s-a întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de nerespectarea regimului armelor și munițiilor.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Gabriela Ștolea, terapeut înfrumusețare la New York Beauty Constanța, ne vorbește astăzi despre modul în care doamnele și domnișoarele pot să urmeze ședințe de lifting facial cu noua tehnică HIFU. Vrei să intri în contact […]
Angajații RAJA au intervenit la o avarie la o conductă de apă din Medgidia și au fost nevoiți să sisteze furnizarea către abonații care locuiesc pe două străzi din municipiu. Pentru executarea lucrărilor de remediere […]
Hotărârea Consiliului Județean 152/2013 dezavantajează dezvoltatorii imobiliari, obligandu-i să aibă 30% din teren, spațiu verde. În 2017, consilierul Dumitrașcu inițiază peste HCJ 152, hotărârea de Consiliu Local 179, în care, mai adaugă niște pomi, dar […]
Be the first to comment