![Elicopterul SMURD. FOTO ISU Constanța](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2023/03/WhatsApp-Image-2023-03-24-at-10.35.08.jpeg?resize=678%2C381&ssl=1)
Un șofer în vârstă de 45 de ani a fost rănit după ce autoutilitara pe care o conducea s-a răsturnat pe DJ 222.
Potrivit IPJ Constanța, polițiști din cadrul Biroului Rutier Medgidia au fost sesizați cu privire la faptul că, pe DJ222, a avut loc un accident rutier.
Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că un bărbat, de 45 de ani, a condus o autoutilitară, pe DJ222, și, din cauze care urmează a fi stabilite în urma cercetărilor, ar fi pierdut controlul direcției și ar ieșit în afara părții carosabile, unde autoutilitara s-a răsturnat.
În urma accidentului rutier, conducătorul auto a fost rănit.
Acesta a fost testat cu aparatul drgarer, rezultatul fiind negativ.
În cauză s-a constituit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
La fața locului s-a deplasat și elicopterul SMURD.
Be the first to comment