Din cauza unei avarii apărută marți, 18 octombrie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Stadionului din Constanța, nu se poate asigura deocamdată energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zona Stadionului Badea Cârțan.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un băiat de 17 ani a fost dat dispărut după ce a plecat din imobilul din Mamaia unde locuiește fără forme legale. Potrivit IPJ Constanța, la data de 3 aprilie, polițiști din cadrul Poliției Municipiului […]
Consilierii locali din Valu lui Traian au fost convocați într-o ședință extraordinară de îndată, pentru marți, 10 noiembrie, de la ora 10.30, toate proiectele de pe ordinea de zi vizându-i pe elevii comunei. Ședința va […]
Peste 1.400 de persoane au avut nevoie în această vară de intervenția salvamarilor constănțeni, arată raportul realizat la final de sezon de Asociația Națională a Scafandrilor Profesioniști și Salvamarilor din România. Sezonul a fost unul […]
Be the first to comment