Pentru înlocuirea unei vane cu diametrul de 100 mm, pe instalația de alimentare cu apă de pe strada Bradului, din localitatea Lumina, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea de apă potabilă în cursul zilei de, 13 august în intervalul orar 13,00-16,00.
Sunt afectați de lipsa apei consumatorii de pe străzile Bradului, Mare, Viorelelor, Lebedelor, Rogozului. Sirenei și Sabinelor.
„Ne cerem scuze tuturor abonaților afectați, pe care îi asigurăm că echipele RAJA fac tot posibilul pentru remedierea avariei și reluarea furnizării apei, în cel mai scurt timp“, au transmis reprezentanții regiei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) a desfășurat o serie de acțiuni de control, ca parte a activității Comandamentului de Vară 2023, în pe litoralul Mării Negre, dar și în Bucovina, Maramureș, Valea Prahovei și […]
Poliţişti din Medgidia au identificat patru tineri, între care trei minori, bănuiți de comiterea a patru infracțiuni de furt calificat și două infracțiuni de tentativă la furt calificat. Astfel, potrivit IPJ Constanța, în perioada 2022 […]
Pompierii constănțeni au fost solicitați să intervină duminică, 30 ianuarie, pe lacul Siutghiol din Mamaia, în ajutorul unor lebede prinse în gheața formată peste noapte. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea” al județului […]
Be the first to comment