RADET Constanța a anunțat că în urma unei avarii a RAJA S.A. pe reţeaua care alimentează cu apă rece punctele termice nr. 105, 112, 113, iar în consecinţă, s-au oprit instalaţiile RADET care asigură distribuţia energiei termice.
Sunt afectați abonații din perimetrul străzilor Bd. Tomis, Str. Nicolae Iorga, Str. Ion Adam, Str. Crișana, Str. Malinului, Str. Flamanda, Str. Ion Lahovari, Str. Macilor, Spitalul Județean.
Până la remedierea avariei de către RAJA S.A. nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare. Pentru relaţii suplimentare, abonații afectați pot apela numărul de telefon 0241.664444 de la Dispecerat RAJA S.A.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
La această oră, a fost reluată circulația pe D.N. 3, între Murfatlar și Cobadin, precum și pe D.N. 2A, între Ovidiu și Mihail Kogălniceanu. Polițiștii constănțeni acționează în continuare pe principalele artere de circulație, în […]
Primăria Constanța le reamintește cetățenilor că pot solicita ridicarea gratuită a deșeurilor voluminoase la dispeceratul SC Polaris M Holding SRL utilizând numerele de telefon 0241/545.600 sau 0241/545.030, iar o mașină a operatorului de salubritate va […]
Înființată la Constanța, Omul cu Șobolani – una dintre cele mai iubite trupe de rock alternativ din România, sărbătorește anul acesta 20 de activitate. Sâmbătă, 18 nov, la ora 20:00, Doors Club te invită la […]
Be the first to comment