Reprezentanții MAI au făcut publice o parte dintre modificările care ne fac mai simplă obținerea permisului de conducere și înmatricularea vehiculelor (M. Of 0431 din 12 iunie / OMAI nr. 58): – programarea candidaţilor se poate efectua, de acum, de către şcolile de conducători auto, prin utilizarea unei aplicaţii informatice puse la dispoziţie gratuit de către D.R.P.C.I.V., pe bază de protocol.
– autorizaţiile pentru circulaţie provizorie se vor acorda pentru o perioadă de maximum 90 zile, renunţându-se la acordarea succesivă de autorizaţii provizorii care nu puteau depăşi 30 de zile.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În primăvara lui 2017, la Ovidiu se semna documentul de înfrățire a localității cu orașul Sulmona, ambele având în comun pe marele poet Publius Ovidius Naso: primul îi poartă numele și i-a fost gazdă, cealălalt i-a […]
Imaginile care înfățișează litoralul românesc din aer sunt destul de rare. Dacă ele au fost filmate în 1995 și în același clip apare și momentul în care un elicopter IAR 316 B Alouette amerizează, atunci […]
Un marinar salvat de pe nava scufundată a ajuns la Spitalul Județean Constanța, iar colegii săi au fost evaluați medical în Portul Constanța. „La acțiunea de salvare, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Dobrogea al Județului […]
Be the first to comment