Mai multe localități din județul Constanța se află în această după amiază sub cod galben sau portocaliu de ploi.
Administrația Națională de Meteorologie a emis un cod galben pentru localitățile: Năvodari, Ovidiu, Mihail Kogălniceanu, Lumina, Cogealac, Corbu, Mihai Viteazu, Istria, Săcele, Târgușor, Fântânele, Grădina.
Astfel, până la ora 17 se vor semnala averse care vor acumula local peste 20…35 l/mp, descărcări electrice, intensificări ale vântului, grindină.
De asemenea, cod portocaliu de ploi a fost emis pentru localitățile Pantelimon, Saraiu, Grădina, Vulturu, Mihail Kogălniceanu, Cogealac, Nicolae Bălcescu, Târgușor. Se vor semnala averse torențiale care vor acumula peste 35…40 l/mp, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului, grindină.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Camera de Comerț, Industrie, Navigație și Agricultură Constanța anunță deschiderea, joi, 4 mai, a celei de a XXX-a ediții a Târgului „Expoagroutil” Constanța 2023. Manifestarea va fi susținută în spațiul exterior al Centrului Comercial VIVO […]
Un echipaj al Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța a salvat un bărbat de la sinucidere în timpul nopții trecute. Plutonier major Liviu Dinu și sergent major Florin Cotîrlă, au reușit să prevină un gest extrem […]
Pentru remedierea unei avarii survenite in aceasta dimineata – 12 februarie 2017 la vana de legatura de pe conducta principala de alimentare cu apa, cu diametrul de 200 mm, de pe b-dul Aurel Vlaicu din […]
Be the first to comment