Mariana Gâju și conducerea PSD. FOTO Adrian Boioglu
Toată floarea PSD petrece un weekend la Mamaia. Începând de joi, 25 august și până duminică, 28 august, conducerea partidului participă la Școala Politică a Femeilor Social Democrate. Programul începe joi la ora 13.00 cu discursul Vioricăi Dăncilă, președintele Organizației Femeilor Social Democrate (OFSD). Ea va fi urmată de președintele partidului, Liviu Dragnea.
După ora 15.00 pe scena de la Pavilionul Expozițional din Constanța va urca Gabriela Firea, primarul general al capitalei, urmată de un analist politic și un sociolog.
Vineri, lucrările conferinței încep la ora 10.00 și țin până spre seară. Florin Iordache, președintele Camerei Deputaților, dar și primărița de la Cumpăna, Mariana Gâju sunt printre vorbitori.
Sâmbătă, femeile social democrate se întâlnesc cu conducerea OFSD, iar duminică vor fi trase concluziile.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă au constatat în urma unor acțiuni desfășurate în zona de competență mai multe infracțiuni la regimul braconajului piscicol și au ridicat în vederea continuării cercetărilor 163 kg de […]
Ana Maria Vătămanu, președintele Asociației de Dezvoltare Durabilă Constanța, a fost invitata jurnalistului Adrian Boioglu, la CTnews TV. Vătămanu a vorbit în primul rând despre proiectul în valoare de 140 de milioane de lei, finanțat […]
Adjunctul lui Nicușor Constantinescu are șanse să ajungă administrator la Oil Terminal. Cristinel Dragomir, este pe lista scurtă de propuneri făcută de Ministerul Energiei, pentru conducerea companiei din Constanța. Într-o adresă transmisă pe 22 august […]
Be the first to comment