Copii internați în Spitalul Județean vor primi cadouri
Vineri, 8 decembrie, la ora 14.00, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, și reprezentanți ai Asociației Elevilor Seminarului Teologic „Cuv. Dionisie Exiguul” din Constanța vor dărui 100 de pachete copiilor internați în secția Pediatrie a Spitalului Clinic Județean de Urgență „Sfântul Apostol Andrei” Constanța (b-dul Tomis, nr. 145).
Elevii seminariști au organizat o colectă și, la sfatul medicilor, au cumpărat cadouri: dulciuri și jucării pentru copiii care nu au împlinit un an și dulciuri și fructe pentru copiii mai mari de un an.
Deoarece activitatea este închinată Crăciunului, pe holul secției Pediatrie, Corul Seminarului va interpreta un concert de colinde prin care vor vesti Nașterea Mântuitorului.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
E foarte frig afară, iar rațele sălbatice au nevoie de o mână de ajutor, adică de puțină mâncare. Pentru că meteorologii anunță că ninsoare se domolește și va fi doar frig, este o bună ocazie […]
Momente inedite la la Târgul Internațional de Turism de la Tel Aviv. Românii de acolo au reușit să-i aducă pe israelieni într-o horă. Prima piesă a fost “Sanie cu zurgălăi”. a Mariei Lătărețu. A urmat piesa […]
Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 3, localitatea Valu lui Traian, județul Constanța, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate 2 autoturisme. În urma impactului au rezultat […]
Be the first to comment