a X-a editie a Luptelor Traditionale Tatarasti- Kures la Cumpana
În data de 15 iulie a.c., Primăria și Consiliul Local Cumpăna în colaborare cu Uniunea Democrată Turcă din România și Uniunea Democrată a Tătarilor Turco-Musulmani din România, au organizat cea de-a X-a ediție a Luptelor Tradiționale Tătărăști- Kureș.
La această activitate au fost prezente numeroase personalități ale județului Constanța, printre care:
Consulul General Al Republicii Turcia La Constanța- Uygar Mustafa Sertel
Subprefect – Accoium Mustafa Blevent
Solomon Mariana – DJTS
Președintele U.D.T.T.M.R. – Gelil Eserghep
Președinta organizației de femei U.D.T.T.M.R. – Bari Turchian
Subsecretar de Stat major al Minorităților din România – Amet Aledin
Coordonatorul luptelor tătărești – Ablez Aidin
Premiile au fost câștigate de:
Juniori Premiul I – berbec-Ibram Geaner (Valea Dacilor) Premiul II – Bayrac – Amet Ersin (Medgidia)
Seniori Premiul I – Berbec-Gelil Denis (Valu Lui Traian) Premiul II – Bayrac – Onea Vali (Moșneni)
a X-a editie a Luptelor Traditionale Tatarasti- Kures la Cumpana
a X-a editie a Luptelor Traditionale Tatarasti- Kures la Cumpana
a X-a editie a Luptelor Traditionale Tatarasti- Kures la Cumpana
a X-a editie a Luptelor Traditionale Tatarasti- Kures la Cumpana
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru remedierea unei avarii survenite în cursul zilei de 21 septembrie la conducta principala de alimentare cu apa cu diametrul de 1.000 mm, de pe b-dul Aurel Vlaicu din municipiul Constanta – în zona intersecției […]
Primăria şi Consiliul Local al comunei Cumpăna au organizat pe 1 iunie 2017, o serie de evenimente dedicate „Zilei Internaţionale a Copilului”. Astfel ca, începând cu ora 9:00 elevii claselor 0-IV din cadrul Liceului Tehnologic […]
Pentru remedierera unei avarii survenite pe 5 aprilie 2017, în municipiul Constanța, pe strada Semănătorului, la intersecția cu Strada Frunzelor, SC RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de apă în intervalul orar 9,40-11,30. Sunt afectați […]
Be the first to comment